Na zdjęciu: Jeden z trzech betonowych schronów amunicyjnych wbudowanych bezpośrednio w zaplecze wału głównego piechoty. Tu tutaj żołnierze 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej broniący fortu powiesili 28 września 1939 r. białą flagę
 

Na zdjęciu: Rozkaz z 28 września 1939 r. nakazujący obrońcom fortu wywieszenie białej flagi